Velox Grapefruit spray dezinfekcia povrchov 1L
- Popis
- Hodnotenia
Velox Grapefruit spray – dezinfekcia povrchov proti baktériám a plesniam
Hotový prípravok na báze alkoholu.
- Účinný proti SARS-CoV-2
- Litrové fľaše sú vybavené rozprašovačom.
Použitie:
Velox® Top AF sa odporúča na dezinfekciu stomatologických násadcov pred procesom sterilizácie, ako aj protetických lyžíc a silikónových odtlačkov.
Prípravok neobsahuje aldehydy ani fenoly, vďaka čomu nespôsobuje zmenu farby dezinfikovaných povrchov. Produkt má pozitívne stanovisko Centra zdravia detí č. 57/DKJ/2015.
Vlastnosti produktu:
- Neobsahuje aldehydy ani fenoly – nespôsobuje odfarbenie povrchov
Vysoká materiálová znášanlivosť s plastom ABS a poťahovými materiálmi – stanovisko Famed
- Účinný už od 30 sekúnd proti baktériám, plesniam, mykobaktériám (vrátane TBC), obaleným vírusom, Adeno a Rota vírusom
- Odporúčaný na zdravotnícke prístroje, rehabilitačné zariadenia, stomatologické násadce, unity, pracovné dosky, skrinky pre pacientov, vyšetrovacie lampy, nemocničné lôžka, silikónové odtlačky, protetické lyžice, protézy a odtlačky
Spôsob použitia:
- Nastriekajte prípravok na povrch zo vzdialenosti približne 30 cm tak, aby bol povrch úplne pokrytý, následne utrite jednorazovou utierkou. Povrch nie je potrebné oplachovať vodou. Rýchlo schne a nezanecháva šmuhy.
- Nepoužívajte na povrchy citlivé na alkohol (napr. akrylové sklo).
- Výrobok je určený výhradne na profesionálne použitie.
Zloženie:
- 100 g obsahuje:
- 40 g – propán-2-ol (CAS: 67-63-0)
- 20 g – etanol
- 0,39 g – amíny, n-C10-16-alkyltrimetyléndi-, produkty reakcie s kyselinou chlóroctovou
- 0,25 g – didecyldimetylamóniumchlorid

